Wiercenie w żelbecie – wyzwanie dla sprzętu
Wiercenie otworów w betonie jest niezbędnym etapem podczas każdej inwestycji budowlanej. Od odpowiedniego potraktowania trudnej materii, jaką jest żelbeton zależy w dużej mierze jakość oraz dokładność wykonywanych elementów służących do zakładania instalacji oraz montażu części składowych danego obiektu.
Dlaczego wiercenie w żelbecie jest trudnym przedsięwzięciem?
Tego rodzaju czynność jest niezwykle wymagająca przede wszystkim pod względem sprzętowym, ponieważ tylko zastosowanie specjalistycznych urządzeń wyposażonych w odpowiedniej trwałości końcówki robocze pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu.
Popularny w budownictwie żelbeton jest twardszą odmianą tradycyjnego betonu, która w swojej strukturze posiada sprasowany piasek, a nawet drobne kamienie. Obróbka tak opornego materiału budowlanego wymaga stosowania specjalnie opracowanych wierteł diamentowych, które doskonale wytrzymują starcie z wyjątkowo twardą materią.
Duży stopień trudności prac przy obróbce tego rodzaju materiału sprawia, że wiercenie otworów w betonie cennik nie jest tak istotny dla wykonawcy, jak wysoka jakość wykonanej pracy.
Ale na czym polega diamentowe wiercenie w żelbecie?
Specjalistyczne firmy wykonujące takie usługi posiadają na wyposażeniu ciężkie wiertnice, których części robocze czyli wiertła są produkowane metodą diamentową. Powierzchnia bezpośrednio wpływająca na wiercenie jest wykonana z miału diamentowego, z którego trwałością, odpornością na ścieranie oraz wydajnością nie mogą się równać inne popularne wiertła.
Za pomocą urządzeń wyposażonych w wiertła diamentowe odbywa się nawiercanie otworów, kanałów oraz innych przestrzeni potrzebnych pod montaż różnego rodzaju instalacji, a także elementów wykończeniowych budynków.
Jakich obiektów dotyczy specjalistyczne wiercenie?
Wiercenie otworów w betonie cennik którego ma drugorzędne znaczenie dotyczy wszystkich obiektów budowlanych wykonanych z płyt żelbetowych. Taki materiał jest najczęściej stosowany do budowy mostów, wiaduktów, tuneli, dużych obiektów handlowych i magazynowych. Nawiercane otwory służą wykonaniu kanałów wentylacyjnych, instalacji wodnych, gazowych i elektrycznych.
Taka metoda jest popularna podczas rewitalizacji oraz remontów starych obiektów sakralnych, zamków, a także murów obronnych wybudowanych wiele lat temu.