Skip to content Skip to footer

Lokale do wynajęcia

Bez względu na to, czy wynajem dotyczy lokalu mieszkalnego, czy pomieszczeń biurowych, rynek nieruchomości jest niezwykle dynamiczny pod względem cen oraz lokalizacji obiektu. Na kształtowanie się czynszów wpływa wiele okoliczności, głównie dotyczące przeznaczenia danego lokalu oraz długości czasu jego wynajęcia.

Wynajem lokali

Wynajem nieruchomości dotyczy osób prywatnych, jak i firm, więc dostępnych jest wiele obiektów, spełniających kryteria, określone przez najmującego. Większość klientów oczekuje lokali przystosowanych do konkretnej działalności, natomiast są również tacy, którzy nie przedstawiają sprecyzowanych żądań i zadowalają się proponowanymi przez biuro nieruchomości lokalami, posiadającymi podstawowe wyposażenie oraz preferowaną wielkość.

Wynajem lokali lub całych nieruchomości przez firmy podyktowany jest zazwyczaj jej rozbudową — w wielu miastach tworzone są filie i delegatury, w których pracę znajdą nowi pracownicy, dlatego oprócz samego odpowiedniego lokalu najemca zwraca uwagę na infrastrukturę otaczającą pożądany obiekt.Ważną sprawą, zapewniającą pracownikom godne warunki bytowe jest zapewnienie im zaplecza socjalnego, gastronomicznego, a także rozrywkowego, które to pomogą kadrze pracowniczej w zaadaptowaniu się w nowym środowisku. Należy również zwrócić uwagę na bezproblemowy dostęp do komunikacji miejskiej, ułatwiającej poruszanie się pomiędzy miejscem zamieszkania a zakładem pracy, oraz możliwość parkowania dla zmotoryzowanych pracowników.

Lokale do wynajęcia w Katowicach i innych dużych miastach

Lokale do wynajęcia w Katowicach, Warszawie czy Bydgoszczy można znaleźć zarówno w centrum miast, jak i na ich obrzeżach. Charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, dostępem do szybkiej sieci internetowe — co w czasach obecnych ma kluczowe znaczenie, oraz bogatym zapleczem socjalnym, z pomieszczeniami kuchennymi, gospodarczymi i sanitarnymi.Kuchnie w biurach wyposażone są w sieć elektryczną, często również w instalację gazową. Zakup odpowiednich mebli kuchennych oraz sprzętów niezbędnych do przyrządzania posiłków w przerwie na lunch należy do najemcy, organizatora pomieszczeń biurowych. Zdarza się, że niektóre lokale do wynajęcia są częściowo umeblowane, co zawsze jest korzystniejszym rozwiązaniem podczas adaptowania danego lokalu.

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy najmu?

Podczas wynajmowania lokalu warto pamiętać, że uzgodniony czynsz to tylko wstęp do płaconych świadczeń — do tych kwot należy doliczyć koszty utrzymania części wspólnych — jeżeli biuro znajduje się budynku, w którym wynajmowane są też inne pomieszczenia, koszty zużycia mediów, oraz koszty eksploatacyjne, które nierozerwalnie są związane z utrzymaniem budynku. Składa się na to między innymi koszt sprzątania powierzchni biurowych i wiele innych czynników. Z tych powodów, dokładne przeczytanie umowy najmu może organizatorowi biura oszczędzić w przyszłości niepotrzebnych, niemiłych niespodzianek.