Wynajęcie dźwigu

Zastanawiasz się nad tym, czy wynajem dźwigów ma sens? Na pewno trzeba podkreślić, że dźwigi to nie tylko olbrzymie konstrukcje, które są widywane na wielkich placach budowy. Bardzo często widzi się je również przy dużo mniejszych inwestycjach.

Czy warto decydować się na wynajem dźwigów?

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, warto zwrócić uwagę, że dźwig to nie tylko maszyna, którą widzi się na ogromnych placach budowy (nie ma co ukrywać, że takie skojarzenie jest możliwe). Dźwigi bardzo często są niezbędne także przy dużo mniejszych inwestycjach.

Jeśli chodzi o szczegóły, nie ulega wątpliwości, że dźwigi pozwalają na przenoszenie przedmiotów o ogromnych i na dodatek różnych kształtach. Na pewno więc zastosowanie dźwigu jest szerokie. Dobrze też zadać sobie pytanie, jak często będzie wykorzystywany dźwig i czy potrafimy kierować dźwigiem?

Cena

Reasumując to, co dotychczas zostało powiedziane, na pewno istotne znaczenie mają oczekiwania. Nie ma jednak co ukrywać, że często ważna jest też cena. Co można powiedzieć na temat ceny dźwigu?Jeśli chodzi o cenę, sprawę można uznać za stosunkowo prostą — otóż wynajem dźwigów zawsze będzie tańszym rozwiązaniem niż zakup.

Niemniej nie wolno zapominać o odpowiednim ustaleniu priorytetów. Otóż, jeśli nie potrafimy kierować dźwigiem i musimy zdecydować się na wynajem operatora, to powinno być priorytetem. Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na wszelkie niebezpieczne sytuacje, które miały miejsce podczas wykorzystywania dźwigów.

Problem z wyborem

Myślisz o wynajmie dźwigów, ale masz za to problem z podjęciem konkretnej decyzji? W takiej sytuacji na pewno nie należy zgadywać. Potrzebna jest fachowa pomoc, konkretnie rzecz ujmując profesjonalna firma oferująca usługi dźwigowe. Taka firma może wysłać na miejsce swojego specjalistę.

Pomoc specjalisty na pewno powinna dotyczyć zakresu prac i porad dotyczących wynajmu sprzętu. Ponadto taka osoba powinna odpowiadać za przygotowanie szczegółowego planu operacji i przebiegu podnoszenia. Dobrze jeszcze przy okazji dodać, że wynajęcie dźwigu równa się temu, że trzeba zrobić wszystko, aby dźwig był w odpowiednim stanie. W przypadku uszkodzenia trzeba będzie płacić za naprawdę.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski