Ile można zarobić na sprzedaż metali do skupu? Czy warto to robić?

Ceny złomu metali zależą przede wszystkim od rodzaju metalu, który mamy do zezłomowania. Oczywiście najbardziej popularne metale i ich stopy, takie jak aluminium, czy różnego rodzaju stal, nie osiągają na skupach zawrotnych cen. Istnieje jednak cała gama metali, zwłaszcza różnego rodzaju metali kolorowych i ich stopów, a także metali rzadkich, w przypadku których złom metali może okazać się dość wartościowy. Ile można zarobić na sprzedaży złomu metali powszechnych? Ile zarabia się na metalach kolorowych? Czy warto?

Złom metali powszechnie używanych – stal i aluminium

Na sprzedaży stali i aluminium można zazwyczaj zarobić niemałe pieniądze. Należy jednak pamiętać o tym, że elementy wykonane z tych materiałów nie osiągają zazwyczaj zbyt wysokich cen – są one jednymi z najtańszymi ze skupowanych w punktach skupu. Sprawę ratuje ich bardzo wysoka dostępność. Mimo, że żaden ze skupów metali – na przykład złom katowice, cz w innych miastach – nie oferuje za tego rodzaju metale wysokich cen, można na nich zarobić dostarczając dużą ich ilość. Przy cenie niektórych podstawowych rodzajów stali w granicach złotówki za kilogram, dostarczenie do punktu skupu tony – co jest jak najbardziej możliwe – daje już zysk rzędu tysiąca złotych.

Stal i aluminium to nie tylko najtańsze metale, które można sprzedać w punkcie skupu. Złom Katowice na przykład skupuje wykonane z tych materiałów elementy również po znacznie wyższej cenie za kilogram. Istnieją na przykład stopy stali, tak zwane nadstopy, albo superstopy, których ceny są znacznie wyższe i mieszczą się najczęściej w granicach między dwudziestoma a ponad czterdziestoma złotymi za kilogram. Również niektóre elementy aluminiowe – jak na przykład chłodnice wykonane ze stopu z miedzią osiągają na skupach bardzo wysokie ceny, sięgające kilkudziesięciu złotych za kilogram.

Ceny złomu metali kolorowych i metale rzadkie. Co jeszcze można na tym zyskać?

O wiele więcej zarabia się na sprzedaży metali kolorowych i ich stopów, a naprawdę wysokie cen osiągają metale rzadkie. Materiałami, na których zyskać można najwięcej (zestawiając dostępność z ceną) są: cyna, miedź, mosiądz i brąz.

Warto również pamiętać o tym, że sprzedając metale – a zwłaszcza metale kolorowe i rzadkie – do punktu skupu osiąga się również zysk ekologiczny. Recykling metali pozwala na znacznie mniejsze ich wydobycie, dzięki czemu oszczędza się i tak już zniszczone środowisko naturalne.