dom opieki warszawa

Dom spokojnej starości

Patrzymy czasem w oczy naszych bliskich, którzy są już w podeszłym wieku i czujemy, że nadchodzi już ten czas. Czas, w którym trudno nam będzie dłużej opiekować się starszą osobą. Często bowiem w pewnym momencie odkrywamy, że niestety nasze obowiązki domowe, praca, dzieci powodują, że nie jesteśmy w stanie zapewnić naszemu seniorowi takiej opieki, jakiej on wymaga. A jaka to jest opieka?

Potrzeby ludzi starszych

Przede wszystkim czasami zdarzają się problemy neurologiczne- otępienia i deficyty pamięci, które uniemożliwiają osobie starszej funkcjonowanie bez pomocy drugiego człowieka. Ponadto starsze schorowane osoby wymagają nieraz opieki pielęgniarskiej i możliwości szybkiej konsultacji lekarskiej. Warto także wspomnieć, że nasze tempo czasem robi się dla naszego seniora za szybkie, a styl życia jest zbyt pełen nagłych zwrotów akcji- osoby starsze wolą spokój.

Dom opieki Warszawa

Kiedy już odkryjemy, że nie jesteśmy w stanie zapewnić naszemu seniorowi godnej opieki to warto pomyśleć nad domem opieki. Choć sucha nazwa “Dom opieki Warszawa” budzi w nas nieprzyjemne raczej odczucia, to jednak warto przejrzeć oferty tych placówek. Oczywiście były niedawno w prasie przedstawiane przykre incydenty, jednak nie można mierzyć wszystkich tą samą miarą- są placówki, w których pracują zaangażowane osoby, lubiące pracę ze starszymi. W takim domu nasz senior będzie miał zagwarantowaną całodobową opiekę, pomoc w codziennych czynnościach, pomoc pielęgniarki, szybką wizytę u lekarza. Ponadto będą tam na pewno organizowane zajęcia np. śpiewu czy rysunku, które zapewnia rozrywkę starszym osobom i pomogą im pokonać trudności związane z chorobą.

Jak wybrać dom opieki?

Najprościej jest przede wszystkim poszukać informacji w internecie. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę frazę “dom opieki mazowieckie” czy też dokładniej- “domy opieki Warszawa” i przejrzeć oferty poszczególnych placówek. Warto tu przede wszystkim pamiętać, że wysoka cena wcale nie wiąże się koniecznie z wysoką jakością i poziomem usług. Ważniejsze od samej wysokości ceny jest to, co ona w sobie zawiera. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, jakie zajęcia oferowane są seniorom, jak wyglądają posiłki itp. Nie można także zapominać o osobistej wizycie w danej placówce. Tyko wówczas możemy się przecież przekonać, czy zdjęcia odpowiadają rzeczywistości, jak wygląda życie w takim domu oraz jak personel zwraca się do pensjonariuszy.

Na koniec warto tylko dodać, że choć fraza “dom opieki Warszawa” brzmi strasznie, to jednak znajdziemy kilka naprawdę dobrych placówek. Przed ostatecznym wyborem zadajmy jednak sobie jedno ważne pytanie- czy my sami na starość moglibyśmy tu mieszkać? Jeśli odpowiedź jest negatywna poszukajmy innej placówki.

Materiały do artykułu udostępnił dom opieki Kaśmin Warszawa