Skip to content Skip to footer

Ile można zarobić na sprzedaż metali do skupu? Czy warto to robić?

Ceny złomu metali zależą przede wszystkim od rodzaju metalu, który mamy do zezłomowania. Oczywiście najbardziej popularne metale i ich stopy, takie jak aluminium, czy różnego rodzaju stal, nie osiągają na skupach zawrotnych cen. Istnieje jednak cała gama metali, zwłaszcza różnego rodzaju metali kolorowych i ich stopów, a także metali rzadkich, w przypadku których złom metali może okazać się dość wartościowy. Ile można zarobić na sprzedaży złomu metali powszechnych? Ile zarabia się na metalach kolorowych? Czy warto?

Złom metali powszechnie używanych – stal i aluminium

Na sprzedaży stali i aluminium można zazwyczaj zarobić niemałe pieniądze. Należy jednak pamiętać o tym, że elementy wykonane z tych materiałów nie osiągają zazwyczaj zbyt wysokich cen – są one jednymi z najtańszymi ze skupowanych w punktach skupu. Sprawę ratuje ich bardzo wysoka dostępność. Mimo, że żaden ze skupów metali – na przykład złom katowice, cz w innych miastach – nie oferuje za tego rodzaju metale wysokich cen, można na nich zarobić dostarczając dużą ich ilość. Przy cenie niektórych podstawowych rodzajów stali w granicach złotówki za kilogram, dostarczenie do punktu skupu tony – co jest jak najbardziej możliwe – daje już zysk rzędu tysiąca złotych.

Stal i aluminium to nie tylko najtańsze metale, które można sprzedać w punkcie skupu. Złom Katowice na przykład skupuje wykonane z tych materiałów elementy również po znacznie wyższej cenie za kilogram. Istnieją na przykład stopy stali, tak zwane nadstopy, albo superstopy, których ceny są znacznie wyższe i mieszczą się najczęściej w granicach między dwudziestoma a ponad czterdziestoma złotymi za kilogram. Również niektóre elementy aluminiowe – jak na przykład chłodnice wykonane ze stopu z miedzią osiągają na skupach bardzo wysokie ceny, sięgające kilkudziesięciu złotych za kilogram.

Ceny złomu metali kolorowych i metale rzadkie. Co jeszcze można na tym zyskać?

O wiele więcej zarabia się na sprzedaży metali kolorowych i ich stopów, a naprawdę wysokie cen osiągają metale rzadkie. Materiałami, na których zyskać można najwięcej (zestawiając dostępność z ceną) są: cyna, miedź, mosiądz i brąz.

Warto również pamiętać o tym, że sprzedając metale – a zwłaszcza metale kolorowe i rzadkie – do punktu skupu osiąga się również zysk ekologiczny. Recykling metali pozwala na znacznie mniejsze ich wydobycie, dzięki czemu oszczędza się i tak już zniszczone środowisko naturalne.