Optymalne oświetlenie do salonu – jakie wybrać?

Salon jest pomieszczeniem, które spełnia kilka funkcji. W salonie oglądamy telewizję, czytamy książki, odpoczywamy po ciężki dniu pracy, przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną. To dlatego to pomieszczenie musi być bardzo dobrze zaplanowane pod względem rozmieszczenia oświetlenia.

Lampa górna

Podstawa to oświetlenie górne, lampa sufitowa powinna dokładnie oświetlać całe pomieszczenie, tak aby można było bez większych problemów przyjąć gości, czy spędzić czas z dziećmi na zabawie. Najczęściej decydujemy się na zakup lampy sufitowej zbliżonej stylistycznie do wystroju salon, choć na rynku dostępne są również nietypowe, designerskie oświetlenie, które przyciąga uwagę. Wybór będzie zależał oczywiście od naszych preferencji.

Lampa stojąca do salonu

Lampa stojąca do salonu to podstawa, takie doświetlenie potrafi stworzyć we wnętrzu odpowiedni klimat – umożliwia czytanie książek po zmroku, oglądanie telewizji, można sobie też uciąć przy niej małą drzemkę. Lampa stojąca podłogowa daje wiele możliwości, co więcej można ją bez większych problemów przenieść w inne miejsce, jeśli będziemy robić przemeblowanie. Wybór takiego oświetlenia jest bardzo duży, na rynku znajdziemy lampy stojące do salonu w standardowej wersji, ale nie tylko, bo dostępne są również modele bardzo oryginalne, niepowtarzalne, które stanowić doskonałą ozdobę i zaskakują swoją formą.

Lampa stojąca podłogowa sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w sypialni, pokoju dziecięcym. W zasadzie każde pomieszczenie w domu, powinno posiadać kilka źródeł światła, to bardzo ważne.

Kinkiety

W aranżacjach bardzo często wykorzystuje się lampy stojące do salonu, dość dużą popularnością cieszą się również kinkiety. Dzięki nim można doskonale doświetlić obrazy czy grafiki przywieszone na ścianach. Za pomocą kinkietów można doświetlić zakamarki, które normalnie nie są widoczne po zmroku. To bardzo dobre rozwiązanie i z pewnością, należy zaopatrzyć się w tego typu oświetlenie.

Oprócz wyglądu lamp w salonie, należy mieć na uwadze również kąt padania światła oraz jego barwę. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu oświetlenia można całkowicie odmienić wnętrze, dodać mu życia, stworzyć ciekawy klimat, w ten sposób salon nabierze charakteru.