Z czego produkuje się skrzyniopalety?

Skrzyniopaleta to bardzo praktyczne narzędzie transportowe. Z wyglądu przypomina skrzynię na jabłka, ale ma dużo szersze zastosowanie. Pozwala na transport i przechowywanie towarów w stabilnych stosach. Jest to ogromna oszczędność miejsca. Ponadto, skrzyniopalety mają dodatkowe cechy charakterystyczne, w zależności od tego, z jakiego materiału je wykonano.

Skrzyniopalety drewniane

Drewno to jeden z najstarszych materiałów, który może być wykorzystywany do produkcji pojemników i skrzyń. Ich największą zaletą jest to, że są ekologiczne. Jeżeli taka skrzyniopaleta zostanie uszkodzona i trzeba będzie ją wyrzucić, to nie obciąży to środowiska naturalnego.

Skrzyniopalety plastikowe

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem tworzywa sztucznego stosowanego do produkcji skrzyniopalet plastikowych jest HDPE, jednak czasem używane są również PP i PVC. Plastikowe skrzyniopalety są wytrzymałe, czyste, odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo mogą pochwalić się większym bezpieczeństwem przeciwpożarowym, niż skrzyniopalety zrobione z drewna. Skrzyniopalety plastikowe dostępne są we wielu kolorach. Można wybierać spośród modeli o pełnych, czyli litych ścianach lub ażurowych. Skrzyniopaletę z plastiku można myć i dezynfekować, więc są idealne do przechowywania żywności. O ile, oczywiście posiadają atesty, które pozwalają na ich kontakt z żywnością.Skrzyniopalety tego typu są dostępne na samodzielnych kołach, płozach lub klockach. Te dwie ostatnie opcje pozwalają na wygodny transport przy użyciu wózka widłowego. Warto wiedzieć, że skrzyniopalety można też kupić z zamykaną pokrywą. Dzięki niej, transportowane towary nie zmokną, nawet jeśli zostaną pozostawione na deszczu.Takie skrzyniopalety nadają się do sztaplowania. Można, więc układać z nich wysokie stosy. Jest to najlepszy sposób na oszczędność miejsca… a przecież przy magazynowaniu, liczy się każdy centymetr. Skrzyniopalety plastikowe są najczęściej wykorzystywane do przewożenia warzyw i owoców, mięsa oraz produktów sypkich. Nie można się temu dziwić. Ich dobre parametry i atrakcyjna cena, sprawiają, że skrzyniopalety będą znajdowały coraz więcej zwolenników.

Mniej popularne materiały

Skrzyniopalety można też produkować z metalu. Są wtedy bardzo ciężkie i wytrzymałe. Używa się ich do transportowania maszyn lub nawet broni.